Системи кондиціонування повітря

Проектування, монтаж та налагодження систем кондиціонування

Кондиціонування повітря

Сьогодні системи кондиціонування повітря стали невіддільною частиною житлових приміщень та промислових об'єктів. Всім нам хочеться перебувати в комфортній температурі, а не знемагати від спеки. Але все частіше і частіше доводиться стикатися з тим, що термін «кондиціонування повітря» використовується не за призначенням, а скоріше для «солідності».

Кондиціювання повітря - це автоматичне створення та підтримання в закритих приміщеннях заданих умов мікроклімату, таких як температура, вологість, швидкість руху повітряного потоку. Найчастіше кондиціювання повітря плутають з вентиляцією. Всупереч стереотипу, це не синоніми. Якщо кондиціонування створює і підтримує параметри повітря в кімнаті, то вентиляція відповідає за його приплив та відтік, а значить, без вентиляції кондиціонування неповноцінне.

Зараз система кондиціонування повітря в приміщенні вже давно не екзотика, її широко використовують в побуті та на промислових підприємствах, а в багатьох будинках її починають закладати ще при будівництві. Ефективна робота системи кондиціонування дозволяє підтримувати комфортні температурні умови в приміщеннях незалежно від погоди на вулиці. Але щоб забезпечити таку роботу, необхідно правильно підібрати кліматичне обладнання та грамотно виконати монтаж системи.

Вентиляція

Проєктування систем кондиціонування

Для забезпечення кондиціонування повітря в приватних будинках, в торгових або виробничих будівлях, може застосовуватися різний підхід. У тому числі можливе використання побутових кондиціонерів в кожному приміщенні, проте такий підхід не можна назвати ефективним. Він пов'язаний з підвищеними витратами на монтаж та експлуатацію обладнання. Набагато більш доцільною представляється установка централізованої системи - вона забезпечує кондиціонування повітря у всіх приміщеннях. А для її комплектації та монтажу просто необхідно якісне проєктування системи кондиціонування.

Вентиляція

Розробка проєкту впливає на продуктивність та ефективність майбутньої системи кондиціонування. При проєктуванні системи кондиціонування наші інженери розраховують тепловтрати будівлі та потужність передбачуваної або вже встановленої опалювальної системи та системи вентиляції. Перед створенням проєктної документації інженери проводять вивчення об'єкта і виконують спеціальні розрахунки зовнішніх та внутрішніх теплових впливів. До них відноситься тепло, яке:

 • надходить з вулиці в літню пору року;
 • утворюється в результаті впливу сонячних променів;
 • виділяється в процесі життєдіяльності людини;
 • створюється опалювальним та освітлювальним обладнанням;
 • утворюється робочими пристроями та верстатами на виробництві та іншими чинниками.

Крім цього, величезне значення при розробці проєкту системи кондиціонування сучасного типу грає її автоматизація. Устаткування автоматизації виконує функції контролю та управління, щоб зробити роботу системи ефективною, безпечною, економічною та безперебійною. При проєктуванні також враховується зручність подальшого обслуговування системи кондиціонування - сервісного обслуговування, заміни фільтрів або окремих елементів системи.

Отримане проєктне рішення, запропоноване нашими інженерами, являє собою оптимальну як з технічної, так і з економічної точки зору систему, яка відповідає чинним нормам законодавства, вимогам безпеки, типу приміщень та побажанням замовника.

Монтаж систем кондиціонування

Монтаж системи кондиціонування є установкою за заздалегідь розробленим проєктом або монтажною схемою необхідного обладнання. Обсяг робіт по монтажу багато в чому залежить від типу обладнання та його продуктивності.

На початковому етапі монтажу наші фахівці проводять підготовчі роботи у приміщенні, здійснюють доставлення необхідного обладнання, матеріалів та інструментів, здійснюють попередню розмітку для монтажу каналів. При необхідності проведення каналів через стіни та перекриття проводиться підготовка необхідних отворів. Все обладнання, яке потребує електроенергію для своєї роботи, підключається до електромережі будинку.

Після монтажу в обов'язковому порядку здійснюється перевірка системи кондиціонування. І тільки після того, як встановлена ​​система пройде всі наші перевірки та контроль, ми здійснюємо здачу в експлуатацію, з демонстрацією її працездатності, рекомендаціями по експлуатації, налаштуванню та обслуговуванню.

Вентиляція

Особливості монтажу систем кондиціонування:

При установці зовнішнього блоку системи кондиціонування потрібно забезпечити циркуляцію повітря для його охолодження. Не можна монтувати кілька зовнішніх блоків так, щоб створювані ними потоки повітря були спрямовані назустріч один одному. Крім того, при монтажі не рекомендується ставити зовнішні блоки під деревами, через те, що конденсатори будуть забиватися листям.


Для установки фреонової магістралі, якою супроводжується монтаж системи кондиціювання будь-якої складності, зазвичай використовуються мідні або сталеві трубопроводи. При цьому вибір матеріалу труб багато в чому залежить і від устаткування, яке застосовується для монтажу системи, і від діаметра самих труб. Якщо по трубах буде циркулювати аміак, або їх діаметр буде понад 54 мм, то використовують сталь. У всіх інших випадках - мідь. Мідні холоднокатані труби мають підвищену жорсткість, відмінно протистоять ударним навантаженням і не вимагають калібрування. Труби в обов'язковому порядку покриваються теплоізоляційним матеріалом для запобігання випадання конденсату.


Дренажний трубопровід, який використовується для монтажу системи кондиціонування, виконується з пластмасових труб діаметром 16-25 мм. Дренаж, по якому конденсат стікає самопливом, повинен обов'язково мати ухил не менше 100:1. Якщо ж в силу архітектурних особливостей відведення конденсату самопливом забезпечити неможливо, необхідна установка дренажної помпи. Труби слід надійно прикріпити до стелі або стіни за допомогою хомутів таким чином, щоб виключити провисання окремих ділянок. При прокладанні дренажного трубопроводу особливо важлива герметичність.


Блоки, які використовуються при установці системи кондиціонування, мають вбудоване електрообладнання. При монтажі системи необхідно зробити: міжблочні з'єднання, підвести електроживлення, змонтувати захисну апаратуру та розетки. Обсяг електромонтажних робіт в першу чергу залежить від типу обладнання, його комплектації, розташування на об'єкті та проєктної документації.


Після обв'язки системи необхідно провести роботи по її перевірці на герметичність. Заправивши холодоагент, потрібно включити підігрівач картера компресора та витримати під нагріванням протягом часу, встановленого в технічних умовах. Після включення системи кондиціонування треба виміряти робочий струм, а потім деякий час поспостерігати за показаннями манометрів всмоктування та нагнітання, рівнем масла в компресорі та станом холодоагенту. Система повинна працювати до тих пір, поки температура приміщення не досягне заданої. Коли температура досягне заданого значення, залишиться тільки відрегулювати вентилі теплорегуляції.

Типи встановлюваних систем кондиціонування

Центральне кондиціонування

Центральне кондиціонування передбачає централізовану обробку повітря (фільтрацію, охолодження, осушення та зволоження) для всієї будівлі у венткамерах та подальше транспортування кондиціонованого повітря по системі повітроводів безпосередньо в обслуговувані приміщення. Центральні системи кондиціонування можуть бути двох типів: з водяними доводчиками та системи тільки з повітрям.

У системах центрального кондиціонування з доводчиками частина контролю температури здійснюється за допомогою води та доводчиків температури (радіатори, фанкойли), тоді як загальна підготовка повітря (фільтрація, зволоження та осушення) залишаються в центральному блоці. Ця конструкція дозволяє забезпечити швидке охолодження-нагрів приміщення навіть при помірній витраті повітря. Дана система отримала майже повсюдне поширення в житлових, офісних та торгових приміщеннях з огляду на зручність регулювання температури в кожному приміщенні та нижчої ціни у порівнянні з тільки повітряними системами кондиціонування.

Вентиляція

У повітряних же системах повне кондиціонування приміщення здійснюється виключно повітрям. Вода в даних системах або відсутня повністю, або присутня тільки у венткамерах. Повітряні системи використовуються для кондиціонування великих приміщень, таких як театри, навчальні аудиторії, конференц-зали. Досить часто повітряні системи можна зустріти й в приватному будівництві - їх ще називають системами повітряного опалення. Вони в змозі забезпечити необхідні вимоги до якості повітря, низький рівень шуму, забезпечити необхідну вологість та температуру у приміщенні.

Спліт-системи

Спліт-система - це окрема категорія кліматичної техніки, що працює відразу у двох режимах: охолодження-обігрів. Є і покращені моделі оснащені додатковими функціями - іонізація, контроль вологості, знищення запаху, видалення з повітря частинок пилу. Спліт-систему легко вписати в практично в будь-який інтер'єр житлового приміщення або офісу - можна вибрати корпус, виконаний у відповідній кольоровій гамі.

Спліт-система складається з двох окремих блоків: внутрішнього (випарника) та зовнішнього (конденсатора). Блоки з'єднуються між собою електропроводкою та трубками, по яких тече холодоагент. Від внутрішнього блоку назовні відходить ще дренажна трубка - для виведення конденсованої вологи. В ідеалі вона повинна приєднуватися до каналізаційної труби або до спеціального резервуара, але найчастіше її виводять просто на вулицю і тоді краплі води падають на голови перехожим.

Вентиляція

Призначення внутрішнього блоку спліт-системи - охолоджувати або підігрівати повітря. При охолодженні він приймає повітря з приміщення та охолоджуючи його розподіляє по кімнаті. Для нагрівання в схемі застосовують чотирьох ходовий клапан, який перерозподіляє потоки. В режимі охолодження теплообмінник працює як випарник - забирає тепло з кімнати.

Компресорно-конденсаторний агрегат встановлений зовні оснащується фільтрами - вони затримують пил, частинки бруду. Але найважливіший елемент конструкції - компресор. Він створює тиск, під дією якого холодоагент стискується і пересувається по контуру. Функції теплообміну виконують конденсатор та випарник. Для більшої інтенсивності їх обдувають вентилятори, встановлені у корпусі.

Моноблочні системи

Зовнішні блоки спліт-систем дуже громіздкі й можуть зіпсувати зовнішній вигляд фасаду будинку. У великих містах іноді зовсім заборонена установка таких кондиціонерів в історичній частині. І щоб не вибирати між естетикою та комфортом й були створені моноблочні кондиціонери. Моноблок - це пристрій, в якому об'єдналися декілько елементів відразу. Головна перевага моноблочного кондиціонера - економії місця. Один невеликий пристрій, що виконує безліч функцій виглядає акуратніше, ніж кілька, розташованих по всьому будинку.

Якщо звичайні кондиціонери або спліт-системи працюють завдяки двом окремим блокам, то в моноблоках вони з'єднані. Тепле відпрацьоване повітря виводиться з пристрою через трубку, що виходить від моноблока на вулицю. Провести цю трубку можна або через спеціальний отвір в стіні, або через вікно. При цьому може виводитися і частина повітря з приміщення. Поповнювати приміщення повітрям доведеться з вулиці, а значить охолодження кімнати відбуватиметься дуже повільно. Однак, якщо температура в приміщенні набагато вище, ніж на вулиці, то моноблок швидко впорається зі своїм завданням.

Вентиляція

Моноблоки можуть регулювати не тільки температуру, але й рівень вологості у приміщенні. Тому майже у всіх пристроях присутнє додаткове відділення для води. Відпрацьований конденсат збирається в спеціальний контейнер в пристрої або виводиться через широкий гофрований шланг. Якщо в кліматичній установці не передбачена трубка для виведення конденсату, то необхідно подбати про регулярне очищення конденсатозабірника.

Види промислових систем кондиціонування

Мультиспліт-системи (VRF/VRV)

Конструкція з взаємопов'язаним обладнанням. Складається з головного блоку, розташованого ззовні будинку, і внутрішніх елементів, які розподіляють потоки повітря між приміщеннями. При проєктуванні мультиспліт-систем враховується показник температури в робочий час та вологість повітря. Всі пристрої кондиціонування всередині підприємства підключаються до загального повітроводу. Кожен елемент може працювати незалежно від інших в автоматичному режимі. Налаштування ведеться з центрального пульта керування. Допускається використання окремих пультів для регулювання обладнання в певних приміщеннях.

Система чиллер-фанкойл

Система схожа принципом роботи з VRF. Однак в якості холодоагенту таке обладнання використовує рідину (воду в літню пору та незамерзаючу речовину в холодний період). Наявність холодоагенту стало причиною унікальної будови конструкції. Такі системи використовуються переважно в харчовій та фармацевтичній промисловості. Фанкойли є внутрішнім блоком і поділяються на: підлогові, стельові, настінні та касетні. Кількість використовуваних фанкойлів залежить від потужності та продуктивності чиллера.

Руфтопи (дахові кондиціонери)

Моноблочний тип обладнання, що має вентиляційні властивості. Приплив повітря здійснюється через розподільні решітки. Системи використовуються на великих об'єктах: стадіонах, паркінгах, торгових центрах і так далі. Особливостями руфтопів є практично безшумна робота, надійність та компактність. Установка устаткування на даху не знижує естетичні якості фасаду.

Центральні кондиціонери

Неавтономний тип обладнання, що працює за рахунок зовнішнього джерела холоду або тепла. Система здатна виконувати функції опалення, кондиціонування, вентиляції та очищення повітря. Пристрій контролює клімат в одному великому приміщенні або декількох маленьких. Часто обладнання використовується спільно з чиллерами.

Прецизійні кондиціонери

Системи, здатні виконувати суворі вимоги. Пристрої дуже точно дотримуються температурного режиму та показників вологості повітря, тому використовуються в музеях, архівах, наукових лабораторіях, бібліотеках, хімічній промисловості та інших місцях, де потрібна певні температурні вимоги. Основне обладнання встановлюється в спеціалізовані шафи, що дає можливість установки системи всередині приміщень. Устаткування відрізняється середньою потужністю (до 100 кВт). При безперебійній роботі пристрої здатні прослужити понад 15 років.

Безкоштовний розрахунок вартості робіт

Складемо детальний кошторис на монтаж систем кондиціонування повітря, відповімо на всі ваші запитання. Зателефонуйте +380679200236, +380501625985 або залиште свої дані - ми Вам передзвонимо.

Часто задавані питання

Хто буде моєю контактною особою?
За Вашим об'єктом буде закріплений персональний менеджер і інженер, які будуть повністю контролювати хід робіт - від початкового етапу розрахунків до фінальної здачі робіт та запуску обладнання. Також Ваш менеджер буде доступний і після завершення монтажних робіт, якщо його допомога знадобиться в експлуатації обладнання.
Як я можу бути впевнений, що від мене не приховають дефекти системи?
Яку відповідальність Ви несете за неякісні матеріали та обладнання?
Чи можуть монтажники на об'єкті просити у мене гроші за невраховані роботи?
Як я зможу контролювати хід робіт дистанційно?
Хто прибирає сміття після закінчення робіт?
Як контролюється якість обладнання та матеріалів?
Для виконання робіт ми використовуємо тільки перевірене обладнання, закуплене безпосередньо у виробників або представників закордонних компаній в Україні. Ми ретельно перевіряємо наявність необхідних сертифікатів, гарантійних талонів і в обов'язковому порядку перевіряємо якість матеріалів при закупівлі. Додаткову перевірку все обладнання проходить на етапі монтажу та пусконалагоджувальних робіт.
Які додаткові витрати можуть виникнути понад затверджені в кошторисі?
Яку відповідальність Ви несете в разі недотримання термінів здачі робіт?
Як я зможу контролювати якість прихованих робіт - укладання теплої підлоги в бетонну стяжку?
Як проводиться внутрішній контроль якості робіт?
Чи можуть проводитися роботи взимку?

Наші телефони

Графік роботи

 • Пон. - П'ят.
 • Субота
 • Неділя
 • 09.00 - 19.00
 • 09.00 - 15.00
 • вихідний