Системи кондиціонування повітря

Проектування, монтаж та налагодження систем кондиціонування

Кондиціонування повітря

Сьогодні системи кондиціонування повітря стали невіддільною частиною житлових приміщень та промислових об'єктів. Всім нам хочеться перебувати в комфортній температурі, а не знемагати від спеки. Але все частіше і частіше доводиться стикатися з тим, що термін «кондиціонування повітря» використовується не за призначенням, а скоріше для «солідності».

Кондиціювання повітря - це автоматичне створення та підтримання в закритих приміщеннях заданих умов мікроклімату, таких як температура, вологість, швидкість руху повітряного потоку. Найчастіше кондиціювання повітря плутають з вентиляцією. Всупереч стереотипу, це не синоніми. Якщо кондиціонування створює і підтримує параметри повітря в кімнаті, то вентиляція відповідає за його приплив та відтік, а значить, без вентиляції кондиціонування неповноцінне.

Зараз система кондиціонування повітря в приміщенні вже давно не екзотика, її широко використовують в побуті та на промислових підприємствах, а в багатьох будинках її починають закладати ще при будівництві. Ефективна робота системи кондиціонування дозволяє підтримувати комфортні температурні умови в приміщеннях незалежно від погоди на вулиці. Але щоб забезпечити таку роботу, необхідно правильно підібрати кліматичне обладнання та грамотно виконати монтаж системи.

Вентиляція

Проєктування систем кондиціонування

Для забезпечення кондиціонування повітря в приватних будинках, в торгових або виробничих будівлях, може застосовуватися різний підхід. У тому числі можливе використання побутових кондиціонерів в кожному приміщенні, проте такий підхід не можна назвати ефективним. Він пов'язаний з підвищеними витратами на монтаж та експлуатацію обладнання. Набагато більш доцільною представляється установка централізованої системи - вона забезпечує кондиціонування повітря у всіх приміщеннях. А для її комплектації та монтажу просто необхідно якісне проєктування системи кондиціонування.

Вентиляція

Розробка проєкту впливає на продуктивність та ефективність майбутньої системи кондиціонування. При проєктуванні системи кондиціонування наші інженери розраховують тепловтрати будівлі та потужність передбачуваної або вже встановленої опалювальної системи та системи вентиляції. Перед створенням проєктної документації інженери проводять вивчення об'єкта і виконують спеціальні розрахунки зовнішніх та внутрішніх теплових впливів. До них відноситься тепло, яке:

  • надходить з вулиці в літню пору року;
  • утворюється в результаті впливу сонячних променів;
  • виділяється в процесі життєдіяльності людини;
  • створюється опалювальним та освітлювальним обладнанням;
  • утворюється робочими пристроями та верстатами на виробництві та іншими чинниками.

Крім цього, величезне значення при розробці проєкту системи кондиціонування сучасного типу грає її автоматизація. Устаткування автоматизації виконує функції контролю та управління, щоб зробити роботу системи ефективною, безпечною, економічною та безперебійною. При проєктуванні також враховується зручність подальшого обслуговування системи кондиціонування - сервісного обслуговування, заміни фільтрів або окремих елементів системи.

Отримане проєктне рішення, запропоноване нашими інженерами, являє собою оптимальну як з технічної, так і з економічної точки зору систему, яка відповідає чинним нормам законодавства, вимогам безпеки, типу приміщень та побажанням замовника.

Монтаж систем кондиціонування

Монтаж системи кондиціонування, будь то промислове кліматичне обладнання або побутова спліт-система, є установкою за заздалегідь розробленим проєктом або монтажною схемою необхідного обладнання. Обсяг робіт по монтажу багато в чому залежить від типу обладнання та його продуктивності.

На початковому етапі монтажу наші фахівці проводять підготовчі роботи у приміщенні, здійснюють доставлення необхідного обладнання, матеріалів та інструментів, здійснюють попередню розмітку для монтажу каналів. При необхідності проведення каналів через стіни та перекриття проводиться підготовка необхідних отворів. Все обладнання, яке потребує електроенергію для своєї роботи, підключається до електромережі будинку.

Після монтажу в обов'язковому порядку здійснюється перевірка системи кондиціонування. І тільки після того, як встановлена ​​система пройде всі наші перевірки та контроль, ми здійснюємо здачу в експлуатацію, з демонстрацією її працездатності, рекомендаціями по експлуатації, налаштуванню та обслуговуванню.

Вентиляція

Що ми пропонуємо

Встановлення настінних спліт-систем

Настінні спліт-системи - найпопулярніше рішення для поліпшення якості повітря у побутових приміщеннях середньої площі. Настінна спліт-система - це комплекс, який складається з зовнішнього та внутрішнього блоку, сполучених за допомогою міжблочної магістралі.

При доступній ціні, ця кліматична техніка має великий діапазон потужності та різноманітний функціонал, завдяки чому відмінно охолоджує, обігріває, вентилює та осушує повітря на площах до 100 м2. Головна «фішка» такого обладнання - низький рівень шуму. Ось чому настінні спліт-системи найчастіше зустрічаються в невеликих офісах та магазинах, квартирах, приватних будинках і котеджах.

Настінна спліт-система

Встановлення касетних кондиціонерів

Касетні кондиціонери - особлива категорія високопродуктивних спліт-систем з прихованим розміщенням повітряних каналів, виходи яких мають вигляд прямокутних касет з ґратчастими кришками. Ця кліматична техніка виявилася досить ефективною в питаннях обслуговування приміщень великої площі з високими стелями.

Така особливість зумовила потрібність касетних кондиціонерів при облаштуванні офісних будівель, торгових центрів, закладів громадського харчування, виставкових залів та виробничих приміщень. Перевагою цього типу обладнання є рівномірний розподіл повітряних потоків в усі чотири сторони.

Касетний кондиціонер

Встановлення підлогово-стельових кондиціонерів

Підлогово-стельові кондиціонери належать до спліт-систем з ультратонким внутрішнім блоком. Таке рішення виправдане для приміщень, в які стандартні короби не вписуються з міркувань інтер'єрної естетики, специфіки геометрії простору або розміщення меблів, а потреби в чистому та прохолодному повітрі високі.

Підлогово-стельові спліт-системи - це комбінований варіант кліматичної техніки, що надає можливість розміщення внутрішнього блоку на підлозі або на стелі. Ці кондиціонери мають високу потужність, їх встановлюють в приміщеннях без підвісних стель та в апартаментах, де немає можливості розмістити внутрішній короб класичної спліт-системи.

Підлогово-стельовий кондиціонер

Встановлення канальних спліт-систем

Канальний кондиціонер має клас напівпромислового обладнання. Його конструкція включає два окремі блоки: внутрішній, встановлюваний у приміщенні, та зовнішній, що монтується за його межами. Зовнішній блок кондиціонера точно такий, як і у настінних спліт-систем. А ось внутрішній інтегрований в систему вентиляції - охолодження або нагрів відбувається через систему повітропроводів.

Пройшовши необхідну обробку - охолодження або обігрів, осушення чи очищення - повітря надходить в приміщення через мережу ізольованих повітроводів. Перевагою такого обладнання є рівномірне охолодження всього приміщення. Даний вид обладнання підходить для побутових, комерційних та промислових приміщень.

Канальний кондиціонер

Встановлення колонних кондиціонерів

Поняття «колонні кондиціонери» об'єднує групу надпотужних спліт-систем, внутрішній блок яких схожий на високу тумбу або шафу з комплексом решіток для забору та подачі повітря. І якщо не брати до уваги специфічну форму внутрішнього блоку, структурно колонні кондиціонери нічим не відрізняються від звичних настінних моделей, які застосовуються в побуті.

Така кліматична техніка призначена для створення оптимальних температурних показників в комерційних приміщеннях великої площі. Колонні кондиціонери найчастіше можна зустріти в спортивних комплексах, виставкових залах, на складах або офісах великих компаній.

Колонний кондиціонер

Встановлення мультиспліт-систем

Мультиспліт-система кондиціонування - це своєрідний кліматичний комплекс, який за принципом роботи аналогічний звичайній спліт-системі, але на відміну від неї, до одного зовнішнього блоку можна під'єднати відразу декілька внутрішніх блоків. Причому внутрішні елементи можуть бути самих різних типів: настінні, канальні, касетні, підлогово-стельові та інші.

Кожен внутрішній блок спліт-системи з'єднується із зовнішнім блоком фреоновою магістраллю - регулювання мікроклімату відбувається в кожному приміщенні окремо. І це дуже зручно, коли в будинку багато кімнат, а псувати фасад декількома зовнішніми блоками явно не хочеться. Та й на монтажі велика економія.

Мультиспліт-система

Встановлення мультизональних систем VRV/VRF

VRV/VRF - мультизональні системи, які складаються з головного блоку, розташованого з зовні будівлі, і відразу декількох внутрішніх блоків, які розподіляють потоки повітря між приміщеннями. У деяких моделях може використовуватися до 64 додаткових елементів. Всі внутрішні пристрої кондиціонування підключаються до загального повітропроводу, але кожен елемент може працювати незалежно від інших в автоматичному режимі.

На даний час мультизональні системи VRV/VRF широко використовуються для кондиціонування в будівлях будь-якої поверховості та площі - будь-то багатоповерховий житловий комплекс або офісний центр, приватний будинок або багатофункціональний об'єкт комерційної нерухомості.

Мультизональна система VRV/VRF

Встановлення систем чиллер-фанкойл

Система чиллер-фанкойл складається з двох елементів і схожа принципом роботи з VRV/VRF. Однак, в якості переносника тепла дане обладнання використовує рідину - наявність холодоагенту стало причиною унікальної будови конструкції. Центральна ланка - чиллер, являє собою холодильну установку. До нього приєднуються фанкойли - локальні теплообмінники, які можуть бути підлоговими, стельовими, настінними та касетними й т.д.

Завдяки такій особливості систему часто встановлюють в будинках з великою кількістю приміщень, оскільки вона дозволяє в кожне з них підвести внутрішній блок кондиціонера. І крім цього система може працювати ще й на обігрів.

Система чиллер-фанкойл

Встановлення прецизійних кондиціонерів

Прецизійний кондиціонер - це промислове кліматичне обладнання, що складається з одного блоку з виведеним або вбудованим конденсатором. Це високонадійна техніка працює протягом десятків років без зупинки. Конструкція прецизійного кондиціонера може бути дуже різноманітною, але найчастіше зустрічаються моделі з виносним конденсатором.

Основне обладнання встановлюється в спеціальні шафи, що дозволяє розміщувати їх всередині приміщень. Головна перевага прецизійних кондиціонерів - точне дотримання температурних режимів та показників вологості повітря, тому їх часто використовуються в музеях, архівах, бібліотеках, наукових лабораторіях, дата-центрах і т.п.

Прецизійний кондиціонер

Встановлення руфтопів (дахових кондиціонерів)

Дахові кондиціонери руфтопи (Rooftop) - це моноблочні агрегати, призначені для комплексної обробки повітря у великих однооб'ємних приміщеннях: складських терміналах, гіпермаркетах, виробничих підприємствах, стадіонах, паркінгах, театрах та в інших подібних будівлях.

Процес обробки повітря включає охолодження, нагрів, фільтрацію, осушення, підмішування свіжого повітря. Забір та подача повітря в приміщення здійснюється за системою повітропроводів. Руфтопи можна встановлювати як на даху будівлі, так і на землі на спеціально підготовленому майданчику. Особливостями руфтопів є практично безшумна робота, надійність, компактність та простота установки.

Даховий кондиціонер Руфтоп

Встановлення систем центрального кондиціонування

Центральне кондиціонування передбачає централізовану обробку повітря (фільтрацію, охолодження, осушення та зволоження) для всієї будівлі у венткамерах та подальше транспортування кондиціонованого повітря по системі повітроводів безпосередньо в обслуговувані приміщення. Центральні системи кондиціонування забезпечують необхідні вимоги до якості повітря, низький рівень шуму, необхідну вологість та температуру у приміщеннях.

Системи центрального кондиціонування отримали майже повсюдне поширення в житлових, офісних та торгових приміщеннях з огляду на зручність регулювання температури в кожному приміщенні окремо та нижчої ціни у порівнянні з побутовими кондиціонерами.

Центральне кондиціонування

Команда фахівців компанії «Ремонт оселі» може провести установку як промислового кліматичного обладнання так і побутових спліт-систем швидко та з мінімальними витратами, як часу, так і коштів. Ми здійснюємо монтаж кондиціонерів «під ключ». Щоб розрахувати вартість послуг та дізнатися всі нюанси монтажу кондиціонерів, зверніться за допомогою до наших менеджерів телефоном або через спеціальну форму на сайті. Ми гарантуємо установку кондиціонерів в максимально стислі терміни та з дотриманням високого стандарту якості, причому при будь-якої складності виконуваних робіт. Ви також можете звернутися до фахівців нашої компанії й для обслуговування своєї кліматичної техніки.

Безкоштовний розрахунок вартості робіт

Складемо детальний кошторис на монтаж систем кондиціонування повітря, відповімо на всі ваші запитання. Зателефонуйте +380679200236, +380974717737 або залиште свої дані - ми Вам передзвонимо.

Часто задавані питання

Коли краще встановити кондиціонер: до чи після ремонту?
Кондиціонер краще встановлювати у два етапи. Перший етап, коли Ваші будівельники займаються обробкою стін. На цьому етапі ми закладаємо всі необхідні комунікації, встановлюємо зовнішній блок кондиціонера. Після того як ви зробили ремонт, ми встановлюємо внутрішній блок кондиціонера.
У мене вже зроблений ремонт, чи можна встановити кондиціонер?
Ми живемо в старому будинку, чи витримає стіна зовнішній блок?
Чи правда, що при використанні кондиціонера в режимі «тепло» він набагато вигідніше обігрівача?
До якої мінімальної температури можна охолодити повітря кондиціонером?
Я переїжджаю в нову квартиру чи можу я забрати свій кондиціонер з собою, якщо так, скільки це буде мені коштувати?
Я хочу встановити кондиціонер у квартиру. Але у мене недостатньо коштів для установки в кожну кімнату. Чи можу я встановити один кондиціонер на всю квартиру і чи буде його достатньо?
Якщо працює кондиціонер, то вікна відкривати не можна?
Чи варто витрачати гроші на дорогий інверторний кондиціонер або це просто сучасний тренд?
Говорять, що всі кондиціонери згодом «течуть». Чи так це?
В якому місці краще встановити кондиціонер?
Кондиціонер краще встановити там, де Ви будите менше відчувати рух повітря. Дорогі моделі кондиціонерів мають спеціальні датчики, які визначають присутність людини в зоні дії та відводять повітряний потік в сторону. Такі кондиціонери можна ставити в будь-якому місці. Недорогі моделі ми рекомендуємо ставити в куті кімнати.
Як часто потрібно міняти фільтри на кондиціонері?
Які фільтри встановлюють на кондиціонері? І для чого вони?
Чому взимку при включенні кондиціонера в режимі «Тепло» він довго включається і не відразу починає давати тепле повітря?
Вікна квартири виходять на північ. Чи потрібен нам кондиціонер?
Коли проходиш повз будівлю з кондиціонерами з них щось капає. Що це за рідина? Чи не небезпечна вона для здоров'я?
При установці кондиціонера чув, що свердлять стіну будинку. Чи буде дути через цей отвір або потрапляти вода?
Скажіть, чи можна встановити кондиціонер самостійно?
Кондиціонер складається з двох блоків, один в приміщенні, інший на вулиці. Чи подає кондиціонер свіже повітря по трубках?
У мене складні сусіди, постійно лаються що мій кондиціонер голосно працює і заважає їм жити. Чи є якісь обмеження використання кондиціонерів у квартирах?

Наші телефони

Графік роботи

  • Пон. - П'ят.
  • Субота
  • Неділя
  • 09.00 - 19.00
  • 09.00 - 15.00
  • вихідний